Morsowa wyprawa za koło podbiegunowe

Tam to jeszcze nas nie było, ale niedługo będziemy 🙂
Kochane morsy i wszyscy Sympatycy naszego Klubu:
z nieukrywaną radością w pełni nadziei i oczekiwania chcemy się z Wami podzielić naszymi planami na najbliższą przyszłość.

W lutym 2017 roku 30 członków naszego Klubu postanowiło wybrać się do miejscowości Tromsø w Norwegii (z przystankiem w Oslo), aby zasmakować ekstremalnej kąpieli w morzu norweskim (i nie tylko) ponad 350 km za kołem podbiegunowym.

Spędzimy tam tydzień kąpiąc się trzy razy dziennie. Spotkamy się z norweskimi morsami i lokalnymi władzami.

Pokażemy, że Polacy ze Szczecina i Polic nie gęsi i swoich morsów mają   🙂

O naszym pobycie będziemy wszystkich informować na bieżąco – śledźcie naszą wyprawę w internecie.

Spełniamy swoje marzenia – chcemy abyście w tych chwilach byli z nami.

Zarząd Klubu


Zapraszamy Firmy, Organizacje, Urzędy, Instytucje, Media do wsparcia nas w realizacji tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do zapoznania się naszym listem intencyjnym.


W imieniu morsów ze Szczecina i Polic mam zaszczyt poinformować, że Szczecińsko ‑ Policki Klub „MORSY” im. Zbyszka Ulatowskiego planuje w lutym 2017r. pierwszą wyprawę za północne koło podbiegunowe, do miejscowości Tromsø w Norwegii. W przedsięwzięciu udział weźmie 30 członków naszego Stowarzyszenia.

Celem wyprawy jest zarówno kąpiel w ekstremalnie zimnych wodach Morza Norweskiego, jak i – przede wszystkim – nawiązanie kontaktu z norweskim morsami i lokalnymi władzami, z którymi planujemy podjąć szeroką współpracę.

Chcemy otworzyć nowe możliwości dla naszego ruchu, który w ostatnich latach rozwija się w oszałamiającym tempie. Chcemy popularyzować idee zdrowego stylu życia, a zwłaszcza ‑ zachęcać do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, pokonywania własnych słabości i sięgania po najtrudniejsze nawet cele, które są realizacją marzeń. Naszą wyprawę objął patronatem znany kajakarz – Aleksander Doba. To dla nas największa rekomendacja.

Jako organizacja non-profit, będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą formę wsparcia z Państwa strony. W zamian oferujemy umieszczenie logotypów Państwa Firmy na flagach, bannerach i nośnikach promujących naszą wyprawę. Planujemy publikować w Internecie zdjęcia z naszej wyprawy. Fotografie opatrzone zostaną Państwa znakami firmowymi.

Planujemy też wizytę w siedzibie władz Oslo i Tromsø, które nas do siebie zaprosiły. To kolejna okazja do pozostawienia np. listów intencyjnych, gadżetów reklamowych i zaznaczenia aktywności Państwa Firmy, nie tylko na polu biznesowym.

Oprócz tego, w czasie trwania wyprawy będziemy podziwiać piękne krajobrazy z fiordami i zapierającymi dech w piersiach panoramami miast Oslo i Tromsø. W ramach podziękowania za wsparcie wykonamy specjalne zdjęcia reklamowe Waszych bannerów.

Poza podziękowaniami na specjalnym dyplomie, na naszej stronie www i profilu Facebook podsumowaniem naszego wyjazdu będzie relacja z wyprawy w Domu Kultury oraz kalendarz, na których prezentowane będą logotypy wszystkich naszych Darczyńców.

Serdecznie zapraszam do współpracy i proszę o życzliwe potraktowanie naszej prośby.
Dziękuję za wszelkie oznaki przychylności.

Z wyrazami uszanowania

Ireneusz Kowieski

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

ul.Kopernika 3-5, Pasaż A-Z, lokal 2      70-241 Szczecin
www.morsy.szczecin.pl       info@morsy.szczecin.pl
KRS: 0000251482   NIP: 851-29-99-011   REGON: 320176151
Raiffeisen Bank: konto wyprawy:  20 1750 0012 0000 0000 3583 2707