Sportowe rozpoczęcie sezonu morsowego 2017/2018

W sobotę 21 października 2017r. nad Jeziorem Głębokie wesoło rozpoczęliśmy uroczyście szczecińsko-policki sezon morsowy 2017/2018 imprezą Sportowe Otwarcie Sezonu Morsowego. Pogoda nam dopisała, a humory jeszcze bardziej, jakkolwiek woda była za ciepła jak dla nas, miała 10oC !

Na plaży pojawili się członkowie Klubu, ich rodziny, przyjaciele oraz sympatycy morsowania i zdrowego stylu życia. W imprezie wzięli udział także morsy z zaprzyjaźnionych zachodniopomorskich klubów morsowych. Gościem honorowym był Burmistrz Polic, Pan Władysław Diakun. Atrakcją był udział w imprezie Smoczych Łodzi ze Stowarzyszenia Amber Szczecin.

W trakcie imprezy zorganizowaliśmy zawody i atrakcje, które były dostępne także dla wypoczywających na kąpielisku mieszkańców. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w rekreacyjnym Morsowym Marszo-Biegu wokół Jeziora Głębokiego, w wyścigach smoczymi łodziami brali udział członkowie naszych stowarzyszeń jak również mieszkańcy będący na kąpielisku. Do dyspozycji wszystkich było boisko do siatkówki, na którym urządziliśmy mecz siatkówki plażowej.

Przed pierwszą oficjalną kąpielą miała miejsce muzyczna rozgrzewka prowadzona przez profesjonalną instruktorkę, a już po wejściu do wody urządziliśmy wodny jogging i fitness. Zawodami tylko dla morsów był morsowy wyścig sprintem brzegiem do pomostu 🙂

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zabawy plenerowe: rzut patelnią, bieg w workach, przeciąganie liny, wbijanie gwoździ, rzut piłką lekarską. Dzieci były uradowane darmową watą cukrową oraz możliwością tworzenia wielkich banie mydlanych.

Dla uczestników imprezy dostępny był poczęstunek: grillowane wędliny ufundowane przez Sklep Carrefour Szczecin Turzyn, wyśmienita zupa gulaszowa przygotowana przez restaurację Głębokie oraz wyjątkowego smaku ukraiński szaszłyk. Smakowite ciasta przygotowały jak zwykle członkinie naszego Klubu.

Teraz możemy już spokojnie czekać na pierwsze lody i mrozy, aby z przyjemnością wejść do prawdziwie zimnej wody.  Więcej zdjęć, filmów z otwarcia sezonu morsowego zobaczyć można na naszym profilu FB

Zarząd Klubu


 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *